İmplant Fiyatları

İmplant diş fiyatları  için web sitemizden WhatsApp ile olan implant fiyatlarını hemen sorabilir veya yazıyı okuyup derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

Klinikte sıklıkla diş implant fiyatı ile ilgili olarak sorular alıyoruz. Bu tedavi yöntemi diğer eksik diş tedavi yöntemleri ile karşılaştırdığımızda implant fiyatı toplam rakam olarak diğer eksik diş tedavi yöntemlerinden daha yüksek görünür. Pahalı görünmesine rağmen  implant tedavisi yıllar içerisinde kişiye sağlayacağı kullanım kolaylığı ve rahatlık  ile ödenen parayı hak eder. Yani implant fiyatının yüksek olmadığı kullanıldıkça zaman içerisinde anlaşılacaktır.

Eksik Diş Tedavisi

Örneğin bir diş kaybı olduğunda yerini doldurmak için uygulanacak köprü tedavisinde her iki yanındaki diş kesilerek diş köprüsü yapmak gerekecektir. Bu durumda yaklaşık olarak iyi bir diş köprüsü için ödenmesi gereken tutar 3000TL – 5000 TL gibi olabilir. Dişler kesilmeden uygulanacak implant tedavisi 4000 TL – 6000 TL gibi olacaktır.

Eksik Diş Tedavisinde

  • İmplant
  • Diş Köprüsü
  • Diş protezi
  • Cam fiber diş

uygulanabilmektedir.

Kullanım rahatlığı hem de uzun ömürlü olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen model tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. İmplantların kullanım ömrünü uzatmak yapılacak düzenli fırçalama ve yılda bir defa hekim kontrolleri gerektirir.

İmplant Kalitesi

implant kalitesi
implant kalitesi

Piyasada Türk, Alman, Amerikan, İsrail, Fransa, Kore, Çin, İsveç, İsviçre üretimi bir çok farklı implant markası bulunuyor. Tabii ki bu implantlar farklı fiyatlar ile uygulanıyor. Bütün implantların sertifikalı ve  belgeli olduğunu düşünürsek bunlar arasında gördüğümüz fiyat farkı neden kaynaklanıyor?

Bütün implantların sertifikalı ve  belgeli olduğunu düşünürsek bunlar arasında gördüğümüz fiyat farkı neden kaynaklanıyor?

Her üründe olduğu gibi kullanılabilirliğini uzun süreli kullanma kullanma gibi kriterler söz konusu. İmplant a da gerek cerrahi uygulama sırasında ki hekimin kullanacağı parçalar gerek protez yapımı sırasında kullanılan parçalar farklılık göstermekte. Cerrahi ve protez parça sayısı ne kadar artar ise, uygulama kolay iş yapma kolay artar. İyi implantlar ileri cerrahi ve protez uzun ömürlü ve sağlıklı olur.

Özellikle Alman implant markası ile biz kliniğimizde uzun ömürlü ve sağlıklı kullanım sağlandığını yıllardır görüyoruz bu nedenle Kliniğimizde güvenilir kaliteli alman kullanmaktayız.

Önemli Olan Sadece İmplant Markası mı?

Tabii ki değil! İmplant malzemesi sadece tedavi ye destekleyen bir unsurdur. Tedavinin doğru planlanması, yetkin ellerde ve uzman tarafından yapılması tedavi başarısını önemli ölçüde etkilemektedir. Hangi implant markası kullanılır ise kullan, hekimin bu iş için gösterdiği özen ve dikkat ile bilgi birikimi önemlidir. Uygulama sonrası implant üzerine yapılacak diş protezlerinin uygulanan implantlar ile uyumu implant başarısını temel unsurudur.
Klinik tecrübeleriyle bu tedaviyi uygulayan hekimler ile implant diş tedavilerine yeni başlayan, öğrenme aşamasında olan klinik ve hekimlerin fiyatların farklı olmaktadır.

Diş tedavilerinin bilim ve sanatın bileşkesi olduğunu asla unutmamak gerekir!

İmplant Fiyatları Ne Kadar?

implant fiyatları 2019
implant fiyatları 2019

Yukarıda da belirtiğimiz gibi implant markaları ve implantı uygulayan kliniklere göre farklı implant fiyatları olabilmektedir. Ancak implant tedavisi öncesinde genel olarak bir fiyat aralığı öğrenmek isteyenler için tek bir implant maliyetinin 300€ ile 500 Euro arasında olduğunu söyleyebiliriz. Güncel kampanya fiyatımız için bize hemen yazın. 

Güncel kampanya fiyatımız için bize hemen yazın. 

İmplant Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Size implant tedavisi için verilen fiyat implant ücretidir. İmplant cerrahisi ile birlikte kemik tozu, sinüs lifting uygulaması yapılacak ise bu işlemler için ilave ücretler ödemeniz gerekebilir. Diş tedavilerinde kullanılan kemik tozu fiyatları da yaklaşık bir implant fiyatı kadardır.

İmplant üzerine yapılacak diş köprü veya protezi için ne kadar ücret ödemeniz gerekeceği ile ilgili bilgi almayı ihmal etmeyiniz. İmplant sonrası iyileşme dönemi sonunda diş yapıldığında yapılan dişin özellikleri ve kalitesine bağlı olarak bir maliyet ile daha karşılaşılır. Bu tutarları tedavi başında öğrenmeniz sizin ekonomik olarak hazırlıklı olmanız bakımından önemlidir.

Kaplama olacak ise genellikle zirkonyum diş kaplama önerilir. Porselen diş kaplamalar ile kıyaslandığında daha sağlıklı ve estetik olan zirkonyum diş kaplamalar için de bir implant fiyatının yarı ücreti kadar bedel ödenmesi gerekir. Tabi her bir üye diş kaplama için bu ücret ödenir. İki implant üzerine 3 üyeli zirkonyum diş köprüsü yapıldığında iki implant 800 Euro ve üzerine de 3 diş için 600 Euro toplamda 1400 Euro ödeme yapmak gerekebilir.

Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır?

 

Kliniğimizde uygulanan  KAMPANYALI fiyatları öğrenmek isterseniz bize iletişim sayfamızdan veya WhatsApp ile ulaşabilirsiniz.